top of page

Jeden z solistów Opole Gospel Choir. 

Teatralną edukację zaczynał w SWA przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

Naukę kontynuował w krakowskiej AST, (Wydział Aktorski, spec. wokalno – estradowa). Spektakl dyplomowy, „Sen Nocy Letniej”, w którym grał Puka, (reż. W. Kościelniak) został nagrodzony za pracę zespołową na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Zawodową przygodę rozpoczął w Teatrze Nowym w Poznaniu, gdzie debiutował  rolą Ariela w „Burzy” (J. Wiśniewski), spektaklu nagrodzonym Złotym Yorick’iem (2008r.). Na poznańskiej scenie pojawił się także m.in. jako Kac w „Poperze” (A. Nowicka) oraz jako Frank Sinatra w autorskim recitalu „Projekt Sinatra”. W tym okresie współpracował także m.in z P. Cieślakiem i M. Liberem.

Kolejny etap to współpraca z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Wśród ciekawszych kreacji aktorskich można wymienić Francois’a Pignona w „Kolacji dla Głupca” (Z. Rybka), Poetę w „Weselu” (M. Grabowski), Konferansjera w „Cabarecie” (W. Zawodziński), czy też Rotmistrza w "Damach i Huzarach" (M. Wojtyszko). Jest laureatem nagrody PM Radomia w kategorii "osobowość". W 2017 roku odznaczony został brązowym medalem Gloria Artis. Aktualnie można go oglądać na kilku warszawskich scenach, m.in. w TM Roma. W  musicalu We Will Rock You, wciela się w postać Komendanta Khashoggi'ego 

Współpracował również z krakowską sceną STU, Łaźnią Nową, teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Variete w Krakowie, a ostatnio z  Teatrem Rampa w Warszawie oraz OiFP w Białymstoku przy produkcji "Jesus Christ Superstar", gdzie zagrał Judasza.

Na ekranie pojawił się m.in. w roli Bobi'ego, w filmie „Królowa Śniegu” (M. Michalski) czy też Celnika w "Hardy Bucks The Movie" (M. Cockayne). W swoim dorobku ma już kilkadziesiąt postaci serialowych.  Wśród koncertów i spektakli muzycznych, w których wziął udział, warto wyróżnić: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka, czy też koncerty ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia ("Nie mówię żegnaj" i "Uciekaj moje serce"). 

 

 

 

MIR_7748_edited.jpg
2010 - present
2010 - present
bottom of page