Urodzony w 1979 roku w Opolu. Jeden z solistów pierwszego składu Opole Gospel Choir. 

Teatralną edukację zaczynał w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

Naukę kontynuował w krakowskiej PWST, (Wydział Aktorski, spec. wokalno – estradowa). Spektakl dyplomowy, „Sen Nocy Letniej” w reż. W. Kościelniaka, (rola Puka) został nagrodzony za pracę zespołową na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Przez ponad sześć lat występował na deskach Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie debiutował  rolą Ariela w „Burzy” w reż. J. Wiśniewskiego, spektaklu nagrodzonym Złotym Yorick’iem (2008r.). Na poznańskiej scenie pojawił się także m.in. jako Kac w „Poperze” w reż. A. Nowickiej oraz jako Frank Sinatra w autorskim recitalu „Projekt Sinatra”. W tym okresie współpracował także m.in z Piotrem Cieślakiem i Marcinem Liberem.

Od sześciu lat można go z kolei oglądać na deskach radomskiego Teatru Powszechnego. Wśród ciekawszych kreacji aktorskich należy wymienić Francois’a Pignona w „Kolacji dla Głupca” (Z. Rybka), Poetę w „Weselu” (M. Grabowski), Konferansjera w „Cabarecie” (W. Zawodziński), czy też Rotmistrza w "Damach i Huzarach" (M. Wojtyszko). Jest laureatem nagrody Prezydenta Miasta Radomia w kategorii "osobowość" (2016). W 2017 roku odznaczony został brązowym medalem Gloria Artis.

Współpracował również z krakowską sceną STU, Łaźnią Nową, teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatrem Variete w Krakowie. 

Na ekranie pojawił się m.in. w roli Bobi'ego, w filmie „Królowa Śniegu” M. Michalskiego oraz Celnika w "Hardy Bucks The Movie" M. Cockayne'a. Ma na swoim koncie wiele drobnych ról w serialach, takich jak Gerard Poleski w  serialu fabularnym "Klan", czy Wikariusz Baryczka w "Koronie Królów". Wśród koncertów i spektakli muzycznych, w których wziął udział, warto wyróżnić: „Zegar” w reż. W. Kościelniaka, musical „21” (Strajk) w reż. J. Połońskiego i J. Stańka, czy też koncerty ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia.

 

 

 

 

2010 - present
2010 - present
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now